پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آیین افتتاح بند آبخیزداری کرسف در استان زنجان

بازدید : 33 28 آبان 1400 ساعت 1:4 شماره :90856
طرح‌های آبخیزداری از ضروریات کشور است
آیین افتتاح بند آبخیزداری کرسف در استان زنجان
 

ظهر امروز (۲۷ آبان‌ماه) با حضور وزیر جهادکشاورزی در شهرستان خدابنده مجتمع آب‌رسانی به مناطق عشایری چوک علیا و قره‌اوغلانلو و گوک تپه را افتتاح کرد.

همچنین به شکل نمادین خط انتقال و مجتمع آبرسانی به مناطق عشایری چوک علیا و قره اوغلانلو و گوک تپه با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

وزیر جهادکشاورزی که به عنوان نماینده رییس جمهوری در دهمین سفر استانی به زنجان، در شهرستان خدابنده حضور یافته است، همچنین در حاشیه بازدید از طرح‌های کشاورزی شهرستان خدابنده، گفت: با تکمیل طرح کاداستر و رفع تداخلات اراضی، همه اراضی کشاورزی زنجان تا پایان سال ۱۴۰۲ صاحب سند می‌شوند. زنجان در حوزه طرح کاداستر و رفع تداخلات اراضی استانی پیشرو است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد تصریح کرد: تقویت منابع آب و خاک کمک می‌کند و تقویت طرح‌های این بخش از اولویت‌های وزرات جهادکشاورزی است.

وزیر جهادکشاورزی گفت: با هدف تقویت کشاورزی زنجان، تسهیلات بانک کشاورزی به حوزه دامپروری این شهرستان بدون سقف خواهد بود.

وی افزود: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به زنجان اعتبارات خوبی نیز به حوزه‌های آبخیزداری و توسعه گلخانه‌ها در این استان اختصاص می‌یابد.

در ادامه این بازدید طرح آبخیزداری در شهر کرسف در این شهرستان به بهره‌برداری رسید. این طرح شامل بند خاکی به ارتفاع ۹ متر و مخزنی به حجم ۲۱۰ هزار مترمکعب است. طرح آبخیزداری شهر کرسف که ۴۰۲ هکتار را پوشش می‌دهد، با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال احداث شده است.

از اهداف اجرای این طرح می‌توان به حفاظت خاک و کنترل سیلاب، ذخیره رواناب‌ها، ارتقای معیشت بهره‌برداران و کاهش فشار بر مراتع حوزه و تکمیل جاذبه‌های تاریخی و گردشگری منطقه اشاره کرد.

انتهای پیام

منبع خبر: ایسنا 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :