پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اینفوگرافی اقدامات شاخص سال 1399

بازدید : 59 9 شهريور 1400 ساعت 13:22 شماره :88349
اقدامات شاخص در سه بخش آبخیزداری، جنگل کاری و کاداستر اراضی ملی استان زنجان در سال 1399
اینفوگرافی اقدامات شاخص سال 1399
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت اقدامات اداره کل در سه بخش آبخیزداری و آبخوانداری، جنگل کاری و کاداستر ارضی ملی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی گفت: پروژه های آبخیزداری در راستای عملیات کنترل سیلابها و حفاظت منابع آب و خاک در شهرستانهای زنجان، ایجرود و طارم و همچنین تکمیل بند خاکی کرسف شهرستان خدابنده انجام شده است.

آقاجانلو گفت: برای اجرای پروژه های فوق در سال 1399 از محل اعتبارات ملی و استانی حدود 74 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در بخش جنگل کاری نیز اقدامات شاخصی در قالب توسعه جنگل با نهال، توسعه جنگل با بذر، انتشار آگهی تعیین حدود ذخیره گاههای جنگلی در شهرستانهای زنجان و طارم و همچنین تولید و توزیع نهال در سطح استان به مساحت 400 هزار هکتار انجام شده است. با اجرای عملیات جنگل کاری با نهال و بذر در سطح 300 هکتار بخش مهمی از اراضی ملی استان دارای پوشش گیاهی جنگلی می شوند.

خلیل آقاجانلو ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات شاخص اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اجرای کاداستر اراضی ملی برای 1760 پلاک ثبتی به مساحت 490 هزار هکتار می باشد که از این تعداد برای 1160 پلاک  به مساحت 300 هزار هکتار سند تک برگی اخذ شده است. وی گفت: امیدواریم در سال جاری نیز مابقی پلاکهای تثبیت شده با پیگیریهای همکاران و همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، نیز سنددار شوند. پایان خبر/