پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افزایش میزان اعتبارات مصوب سال جاری نسبت به سال 1399

بازدید : 144 25 مرداد 1400 ساعت 10:3 شماره :87889
اعتبارات ملی و استانی منابع طبیعی و آبخیزداری در سال 1400 ابلاغ شد.
افزایش میزان اعتبارات مصوب سال جاری نسبت به سال 1399
 embed'>به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان این جلسه در ابتدا با سخنرانی نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی در بزرگداشت ایام عزاداری سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) شروع شد و در ادامه، جلسه شورای مدیران ادامه یافت.

embed'>در این جلسه معاونین و کارشناسان گزارش اقدامات خود را بیان، تعهدات و برنامه های اجرایی سال جاری را اعلام نمودند.

embed'>قادر قاسمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، با اعلام افزایش قابل ملاحظه اعتبارات عمرانی و اجرایی اداره کل در سال 1400 نسبت به سال گذشته گفت: جمع اعتبارات مصوب ملی و استانی ابلاغ شده سال 1400 تاکنون بالغ بر 414000 میلیون ریال می باشد که مابقی اعتبارات ملی نیز طی روز های آینده ابلاغ خواهد شد. درصورت تخصیص صد در صدی اعتبارات، پروژه های قابل توجهی در بخشهای آبخیزداری، جنگل و مرتع و حفاظت و امور اراضی اجرا خواهد شد.

embed'>خلیل آقاجانلو مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری در ادامه جلسه بر اهمیت اجرای پروژه های آبخیزداری تاکید نمود و به درخواست فرمانداران شهرستانهای سیل خیز استان برای اجرای عملیات آبخیزداری و کنترل سیل در حوزه های شهرستانها اشاره نمود و گفت که این درخواستها نشان دهنده تاثیرگذاری پروژه های آبخیزداری در کنترل خسارات حاصل از سیل است و همچنین این امر نشان دهنده درک اهمیت عملیات آبخیزداری توسط حوزه نشینان است.

embed'>وی همچنین خبر داد سایر پروژه های منابع طبیعی نیز با همت عالی همکاران در بخشهای کاداستر اراضی ملی، پروژه های گیاه پزشکی، کمربند حفاظتی اراضی ملی، پرونده های رفع تداخل شده، خرید خدمات پهبادی، اجرای آتش بر، پروژه های جنگل و مرتع و تجهیز یگان حفاظت اجرایی خواهد شد. او گفت: در سال جاری در صورت مناسب بودن بارندگی های فصلی، اقدامات لازم در زمینه کاشت گیاهان دارویی انجام خواهد شد.

embed'>آقاجانلو در ادامه به تأثیر فرهنگ سازی و آموزش در منابع طبیعی اشار کرد و گفت: کارهایی که در بخش آموزش و ترویج انجام شده قابل توجه بوده است. استفاده از ظرفیت دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات کشاورزی در اجرای پروژه های تسهیلگری، نتایج قابل توجهی را در زمینه ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین افراد داشته است.

embed'>مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری در پایان براهمیت نهالستان منابع طبیعی و آبخیزداری استان(کوشکن) تاکید نمود و گفت: نهالستان کوشکن یکی از نهالستانهای برتر کشور است که نیازمند تقویت اعتبارات و نگهداری مناسب است. این نهالستان در زمینه تولید نهال های مختلف کارهای برجسته ای را از جمله پرورش نهال جنگلی ارس انجام داده است.

embed'>پایان خبر/