پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - گرمای هوا و خطر آتش سوزی در مراتع زنجان

بازدید : 128 14 تير 1400 ساعت 9:5 شماره :86784

گرمای هوا و خطر آتش سوزی در مراتع زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز زنجان،  جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با توجه به گرم‌تر شدن هوا در چند روز آینده نسبت به خطر آتش سوزی مراتع هشدار داد.

لطفی بیان اینکه خشک بودن مناطق و وزش باد، شرایط را برای گسترش دامنه آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی مستعد می‌سازد، افزود: این روز‌ها با توجه به افزایش دمای هوا و پیش‌بینی وزش باد‌ شدید، احتمال آتش سوزی در مراتع بیش از سایر روز‌های سال است.

او با اشاره به مساحت یک میلیون و ۲۰۰ هکتاری مراتع استان گفت: در حال حاضر مراتع مناطق چمه و چمرود، کهناب، لار، بادامستان، گیلجین چفتان و ده بهار مناطق بحرانی استان هستند.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان با بیان اینکه بطری‌های پلاستیکی در طبیعت همانند ذره بین عمل می‌کنند وبا جذب نورخورشید موجب بروز آتش‌سوزی می‌شوند از مردم خواست تا از رها کردن این بطری‌ها در طبیعت خودداری کنند.

لطفی به مردم و طبیعت گردان توصیه کرد:از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل‌ها بپرهیزند.

او همچنین گفت: افراد به محض مشاهده آتش سوزی در مراتع با شماره‌های ۱۵۰۴ و ۱۳۹، سامانه امداد و جنگل تماس گرفته و آدرس دقیق محل را به ماموران گزارش کنند.

به گفته‌ی جانشین جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ازابتدای سال تا کنون، ۵۴ هکتار از مراتع استان طعمه حریق شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :