پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم در دستور کار قرار دارد

بازدید : 33 17 فروردين 1400 ساعت 13:5 شماره :84252
موج رسا گزارش می دهد؛
مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم در دستور کار قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، و به نقل از موج رسا، مهدی آرمیون رئیس اداره حفاظت منابع طبیعی استان زنجان، با اشاره به اینکه مبارزه با آفت دارواش در مناطق جنگلی طارم در دستور کار قرار گرفته است اظهار کرد: امسال مبارزه با این آفت در طارم آغاز شده است.

وی با بیان اینکه کانون‌های این آفت‌ در مناطق جنگلی طارم شناسایی می‌شود تصریح کرد: آفت ارس واش با دارواش با هم تفاوت دارند که برخی از این آفت‌ها نیمه انگل بوده و برخی‌ها تمام انگل‌ هستند.

رئیس اداره حفاظت منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه آفت نیمه انگل تاثیر کمتری در خشک کردن درختان دارند اما برخلاف آن آفت‌های تمام انگل باعث خشک شدن درختان در کمترین زمان می‌شوند ابراز کرد: مبارزه با آفت ارس واش در جنگل‌های ارس طارم به پایان رسیده است.

وی با تاکید براینکه آفت ارس واش بیشتر در مناطق جنگلی شمالی طارم مرز طارم با استان گیلان است بیان کرد: آفت ارس واش تمام شدنی نیست و مبارزه با آن همچنان ادامه دارد و تحت کنترل است.

آرمیون با بیان اینکه مبارزه با آفت دارواش نیز در روستاهای گیلجین٬ کلسر و رشید آباد به اتمام رسیده است ادامه داد: اگر این آفت در منطقه سرخ آباد هم باشد نسبت به مبارزه با آن اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمان مبارزه با این آفت‌ها پاییز است عنوان کرد: این آفت‌ها مواد غذایی خود را از درخت دریافت می‌کنند و بعد از جدا شدن از درخت خشک می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت منابع طبیعی استان زنجان خاطر نشان کرد: مبارزه با این آفت‌ها بستگی به کانون‌های شناسایی شده دارد که در سال گذشته برای مبارزه با آفت‌ ارس واش بیش از 100 میلیون تومان هزینه شد.

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :