پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات تخریب اراضی ملی کلکش متوقف شد+ تصاویر

بازدید : 241 11 فروردين 1400 ساعت 12:40 شماره :84082

عملیات تخریب اراضی ملی کلکش متوقف شد+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، از توقف عملیات تخریب و تصرف اراضی ملی و مراتع در یکی از روستاهای شهرستان زنجان خبر داد.

وی افزود: در راستای پیشگیری از تخریب و تصرفات اراضی ملی به ویژه در ایام نوروزی و تاکیدات دادستان محترم استان مبنی بر لزوم جدیت بیشتر و افزایش گشت در این ایام جهت مقالبه با اقدام غیر قانونی برخی افراد در تخریب و تصرف غیر قانونی اراضی ملی، با گزارش یکی از اهالی روستای کلکش مبنی بر تخریب و جاده کشی در اراضی ملی این روستا، بلافاصله واحد گشت به محل اعزام و با مشاهده تخریب عرصه های ملی- احداث راه توسط یک بولدزر آن را توقیف کردمد.

گفتنی است که متخلفین پس از مشاهده گشت های منابع طبیعی از محل متواری شدند و در حال حاضر اقدامات مربوط به دستگیری متخلفان توسط مراجع قانونی در حال پیگیری است.

آقاجانلو در ادامه تاکید کرد: با هماهنگی با مراجع قضایی عملیات ساخت و ساز و تخریب و تصرف مراتع و اراضی ملی در این روستا متوقف و ضمن ضبط ادوات تخریب و بولدزر، پرونده این تخلف به دادگستری ارسال شد تا مراحل قانونی خود را طی کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، یادآور شد: طبق ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :