پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جلسه تخصصی با مجامع علمی و تحقیقاتی استان برگزار شد/ تقدیر از نویسنده کتاب اللهیار

بازدید : 77 21 اسفند 1399 ساعت 12:10 شماره :83618
در ششمین روز از هفته منابع طبیعی؛
جلسه تخصصی با مجامع علمی و تحقیقاتی استان برگزار شد/ تقدیر از نویسنده کتاب اللهیار

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در ششمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری جلسه تخصصی با دانشگاهیان، مجامع علمی و تحقیقاتی با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی در محل سالن اشراق سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان، در این جلسه گفت: هفته منابع طبیعی فرصتی مغتنم است تا از ظرفیت های علمی استان در حوزه منابع طبیعی بهره مند شویم.

وی تاکید کرد به منظور حفاظت از این ثروت عظیم الهی همه با هم با هم اندیشی و برگزاری اتاق فکر می توان به اهداف سازمانی رسید.

به گفته آقاجانلو در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در حوزه های مختلف طرح های بسیاری اجرا شده که با اثر بخشی های مثبتی نیز از سوی جوامع محلی همراه بوده است.

در طی سال های اخیر در حوزه ترویج و تسهیلگری نیز با استفاده از پتانسیل دانشگاهیان و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، توانسته ایم گامی بزرگ در راستای فرهنگ سازی در بین جوامع روستایی برداریم.

 مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان نیز گفت: به روزرسانی نقشه پوشش گیاهی کشور اقدام بزرگی بود که امسال شاهد آن بودیم.

در ادامه حسین آبسالان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، به فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: به منظور دستیابی به اقتصاد سبز از مشارکت محلی باید بهره مند شد.

وی افزود: به علت تنوع آب و هوایی که در استان وجود دارد تنوع گیاهی و جانوری زیادی در دشت سهرین وجود دارد.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان گفت: با مدیریت صحیح توانسته‌ایم در استان‌های دیگر 85 هزار هکتار از شن زارها را احیا و تبدیل به مرتع کنیم.

در ادامه جمعی از کارشناسان مرکز تحقیقات نیز گزارش تحقیقات خود را ارائه و همچنین نظرات خود را بیان نمودند.

در پایان این نشست تخصصی از نویسنده کتاب اللهیار، آقای حسین آبسالان که با محوریت فرهنگ سازی منابع طبیعی نگاشته و چاپ شده است تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :