پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اتمام عملیات توسعه و غنی سازی جنگل های استان زنجان

بازدید : 46 29 بهمن 1399 ساعت 13:6 شماره :82384

اتمام عملیات توسعه و غنی سازی جنگل های استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، مجید معانی رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: جنگل های استان زنجان جزو جنگل های حفاظتی می باشد که گونه غالب آن ها ارس، بنه، زالزالک و بلوط است که هر ساله بر اساس جذب اعتبارات عملیات توسعه و غنی سازی در این جنگل ها صورت می گیرد.

وی افزود: در سال جاری نیز بر اساس اعتبارات جذب شده از صندوق توسعه ملی در منطقه طرح جنگلداری چند منظوره هزاررود شهرستان طارم حدود 90 هکتار و منطقه جمال آباد همان شهرستان 140 هکتار از عرصه ها نهال کاری انجام گرفت، گونه کشت شده در این مناطق گونه جنگلی ارس بوده که جزو گونه بومی و مقاوم استان می باشد.

به گفته معانی در همین راستا نیز از محل اعتبارات صیانت ( ملی ) نیز 50 هکتار توسعه جنگل با بذر و حدود 20 هکتار توسعه جنگل با نهال در طرح های مدیریت منابع جنگلی بیدان چای و بادامستان انجام گرفت.

رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در ادامه خاطر نشان کرد: در کنار توسعه این جنگل ها بحث حفاظت از این عرصه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نیازمند توسعه و حمایت بیشتر سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری می باشد.

وی تاکید کرد: البته باید اذعان داشت که حفاظت و حمایت از این عرصه ها مشارکت تک تک افراد جامعه را می طلبد.

 

 

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :