پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارگاه آموزشی همیاران طبیعت مجازی برگزار شد

بازدید : 59 20 بهمن 1399 ساعت 9:47 شماره :82004

کارگاه آموزشی همیاران طبیعت مجازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، علی ایده لویی رئیس اداره آموزش ترویج و مشارکت های مردمی از برگزاری کارگاه آموزشی همیاران طبیعت با عنوان نقش و جایگاه همیاران طبیعت در مدیریت منابع طبیعی خبر داد و گفت: به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت افراد این کارگاه به صورت مجازی برگزار شد.

وی با اشاره به این که 150 نفر از همیاران طبیعت مروج و محافظ  در شهرستان های استان زنجان در کارگاه همیاران طبیعت حضور داشتند افزود: همیاران طبیعت یکی از مهمترین ظرفیت‌ها برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی محسوب می شوند.

ایده لویی  در ادامه به اهمیت آموزش و همکاری همیاران طبیعت با اداره کل و ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها در راستای حفاظت از عرصه های ملی اشاره کرد.

رئیس اداره آموزش ترویج و مشارکت های مردمی از دوستاران طبیعت خواست تا با حساسیت بالا موضوع عضویت در همیار طبیعت را پیگیر باشند تا ازطبیعت خدادی با کمک همدیگر حفاظت و حراست داشته باشیم، و نسل آیندگان نیز از این موهبت الهی بهره مند شوند.

در ادامه نیز جوادی کارشناس اداره آموزش ترویج و مشارکت های مردمی به اهمیت منابع طبیعی تجدید شونده و نقش جنگل ها و مراتع در حفاظت از آب و خاک و تامین علوفه دام ها و اقتصاد جوامع محلی و ترویج فرهنگ منابع طبیعی در جامعه  تاکید کرد و گفت: افراد می توانند با عضویت در طرح همیار طبیعت از طریق سامانه همیاران طبیعت اقدام نمایند.

گفتنی است که ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار جامعه، جلب مشارکت مردم در امر حفاظت و احیا و توسعه منابع طبیعی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

 

 

 

 

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :