پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی روی میز سازمان جنگل ها

بازدید : 138 30 مهر 1399 ساعت 9:33 شماره :78288
رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور؛
اجرای ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی روی میز سازمان جنگل ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، فریبرز غیبی رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه بازدید از پروژه بازسازی و احیای معدن سرب و روی انگوران گفت: طی سال جاری ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی و مشارکتی در سراسر کشور انجام خواهد شد.

وی افزود: پس از جذب مشارکت های مردمی ، نهال های مناسب با آن منطقه در بین افراد بومی به منظور توسعه فضای سبز توزیع می شود.

غیبی با بیان این که در کشور به تولید چوب نیازمندیم تاکید کرد: ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور به اجرای طرح زراعت چوب اختصاص می یابد.

به گفته رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در راستای افزایش فضای سبز نیز ۶۸ هزار هکتار جنگلکاری با بذر و نهال اجرا می شود که اعتبارات این طرح از محل صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

وی در ادامه به تقویت تفکر مشارکتی با مردم نیز تاکید کرد و گفت: استان زنجان در اجرای طرح احیا و بازسازی معادن پس از فرآوری ازجمله معدود استان هایی هست که توانسته سریع تر از بقیه استان ها این طرح را در معدن سرب و روی انگوران به مرحله اجرا درآورد.

این مقام مسئول ادامه داد: در معدن سرب و روی انگوران نهال های ارس، زرشک و شیر خشت کشت شده است.

رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که در اولویت کاری سازمان جنگل ها قرار گرفته است احیای جنگل ها و مراتع سوخته است.

غیبی افزود: طرح احیا و توسعه در مراتع و جنگل هایی که به دلایل مختلف در آتش سوخته اند زودتر از دیگر مناطق اجرا می شود.

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :