پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید معاون جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان زنجان

بازدید : 128 30 مهر 1399 ساعت 9:15 شماره :78287

بازدید معاون جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان؛ دکتر نوبخت معاون جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و هیأت همراه از پروژه احیا و بازسازی معدن سرب و روی انگوران استان بازدید کرد.

نوبخت معاون جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این مراسم با بیان این که طرح احیا و بازسازی معادن از ۲ سال قبل در معدن سرب و روی انگوران کلید خورده گفت: این طرح در ۱۷ هکتار از عرصه فعالیت های معدنی اجرا شده است.

وی با اشاره به این که کارکنان سازمان جنگل ها حافظ انفال و منابع طبیعی هستند افزود: در تلاش هستیم تا ما سربازان این مملکت پوشش گیاهی کشور را احیاء، توسعه و غنی سازی نماییم.

نوبخت با بیان این که با افزایش پوشش گیاهی کاربری های مختلفی نیز ایجاد می شود اظهار داشت: در حال حاضر کاربری بازاری جنگل ها ۲۰ درصد و غیر بازاری نیز ۸۰ درصد است.

این‌ مقام‌ مسئول گفت: منطقه سرب و روی انگوران با اجرای طرح احیا و بازسازی می‌تواند برای دیگر مناطق معدنی کشور الگو باشد.

وی در ادامه به سرانه جنگل در کشور اشاره کرد و‌گفت: ۱۴ میلیون و ۳۷۵ هزار هکتار در کشور ایران جنگل وجود دارد که حفاظت از آن رسالت همه مردم جامعه می باشد.

به گفته معاون جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اجرای طرح های جنگلکاری، توسعه و احیا می توانیم در آینده این‌میزان‌مساحت را به ۱۸ میلیون هکتار برسانیم.

نوبخت در پایایان تاکید کرد: حفظ عرصه های منابع خدادادی و پوشش طبیعی کشور از جمله کارهای اساسی سازمان جنگل ها است که در همین راستا در مجموع امسال ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی کشور تحت اجرای طرح های غنی سازی، احیاء، جنگلکاری اقتصادی و زراعت چوب قرار می گیرد.

در ادامه خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان‌ هم با توجه به اجرای موفقیت آمیز طرح احیاء و بازسازی معادن سرب و روی انگوران، این طرح در دیگر معادن استان هم عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: با همت کارشناسان و همکاران، منابع طبیعی استان‌توانسته تا جزو استان های اول در تولید نهال ارس شود.

به گفته آقاجانلو نهال های تولید شده ارس در منطقه انگوران نیز کشت شده است تا شاهد بازسازی این منطقه باشیم.

 

 

انتهای پیام/ اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :