پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آزاد سازی بیش از 335 هکتار از اراضی ملی استان زنجان

بازدید : 172 19 مهر 1399 ساعت 8:43 شماره :77913
آنچه گذشت؛
آزاد سازی بیش از 335 هکتار از اراضی ملی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سرهنگ رضا مهدیون فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با اشاره به آمار 6 ماه نخست امسال گفت: طی این بازه زمانی 241 فقره پرونده برای مساحت بیش از یک هزار و 231 هکتار از اراضی ملی استان تشکیل شده است.

وی با بیان این که 46 مورد پیشگیری از تصرف صورت گرفته افزود: 335/7 هکتار از منابع طبیعی استان در قابل 51 فقره نیز از چنگال متصرفین آزاد سازی شده است.

به گفته سرهنگ مهدیون در این مدت 461 مورد اخراج دام غیر مجاز از مراتع استان ثبت شده است.

وی اعلام کرد: همچنین در 6 ماه نخست سال جاری 19 فقره چوب های قاچاق کشف و ضبط شده است.

سرهنگ مهدیون به بیان این که شهرستان طارم بیشترین آمار قاچاق چوب را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: تنوع درختان در این شهرستان سبب شده است که چشم طمع قاچاقچیان چوب همواره به دنبال جنگل‌های طارم باشد.

وی تاکید کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان همواره به منظور کاهش آمار قاچاق چوب اقدامات لازم را بعمل می آورد و با تخریب کنندگان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در استان برخورد شدید و قانونی می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از مهار آتش سوزی در بیش از 747 هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و افزود: تعداد آتش سوزی در اراضی ملی طی 6 ماه نخست امسال 76 مورد است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام / اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :