پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اراضی ملی طارم طعمه حریق شد

بازدید : 451 15 مهر 1399 ساعت 7:47 شماره :77795

اراضی ملی طارم طعمه حریق شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، ضیاءالدین حسنلو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در اراضی طارم، اظهار کرد: متاسفانه دلیل اغلب این آتش‌سوزی‌ها عامل انسانی است که سبب می‌شود، دود سهل‌انگاری عده‌ای از مردم به چشم مراتع و محیط زیست برود.

وی با اشاره به آتش‌سوزی در چهار هکتار از مراتع ملی طارم، اظهار کرد: این مراتع در روستای شیرمشه قرار دارد که علت آن نیز خاموش نشدن آتشی بود که توسط مردم روشن شده و وزش باد نیز سبب سرایت آن شد.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های آتش‌سوزی در مراتع از بین رفتن گونه‌های گیاهی است، یادآور شد: در این آتش‌سوزی شاهد از بین رفتن گونه‌های گیاهی زالزالک، گرون و علف‌های یک و دو ساله در منطقه بودیم.

حسنلو اضافه کرد: برخی از حیوانات ساکن در ناحیه آتش گرفته، از جمله لاک‌پشت و مارمولک نیز در این راستا آتش‌سوزی آسیب دیدند.

رئیس اداره منابع‌طبیعی طارم خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود در هنگام حضور در طبیعت تا حد امکان از عواملی که موجب حریق خواهد شد دوری کرده و در صورت مشاهده هر گونه حریق در مراتع و جنگل‌ها مراتب را به سامانه ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام / اسلامی
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :