پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جذب 4 هزار و 812 همیار طبیعت در زنجان

بازدید : 214 5 مرداد 1399 ساعت 14:1 شماره :75243

جذب 4 هزار و 812 همیار طبیعت در زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، علی ایده لویی رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی استان گفت: کارکاه آموزشی جذب همیاران طبیعت در بخشداری گرماب و با حضور بخشدار حلب و دهیاران بخش افشار برگزار شد.

وی افزود: اهمیت حفظ منابع طبیعی بر همگان آشکار است، در صورت بی توجهی به این نعمت خدادادی و از بین بردن آن ها مشکلات تصفیه هوا، کمبود ذخیره آب و همچنین فرسایش خاک و همچنین افزایش خسارات سیل را در اماکن و زمین های زراعی شاهد خواهیم بود.

ایده لویی خاطر نشان کرد: در صورتی که جوامع محلی، دهیاران و شوراهای اسلامی با گروه آموزش وترویج اداره کل منابع طبیعی همکاری داشته باشند تخریب مراتع به حداقل خواهد رسید.

این مقام مسئول با بیان این که انفال از جمله ثروت های عمومی محسوب می شود گفت: هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی آگاه نمودن اقشار مختلف مردم با فرهنگ منابع طبیعی و مشارکت داوطلبانه در امر حفاظت و احیای منابع طبیعی است.

وی در ادامه این جلسه با بیان این که همیاران طبیعت نقش قابل توجهی در کاهش آمارهای تخریب، تصرف و آتش سوزی در اراضی ملی را دارند افزود: داوطلبان و طبیعت دوستان می توانند برای ایفای نقش خود در حفظ و احیاء منابع طبیعی عضو سامانه همیار طبیعت شوند.

ایده لویی حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها را وظیفه عمومی دانست و تاکید کرد: برای اطلاع رسانی و آگاه سازی جوامع محلی در تمامی شهرستان ها و روستاهای پرخطر کلاس های آموزشی و ترویجی برگزار می شود.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی استان گفت: تا کنون 218 همیار طبیعت محافظ، 2 هزار و 29 همیار طبیعت مروج و 2 هزار و 565 همیار طبیعت مروج دانش آموز در استان زنجان جذب شده است که مجموع این آمار 4 هزار و 812 همیار می باشد.

گفتنی است که در طرح همیار طبیعت افراد علاقمند و دوستداران منابع طبیعی بطور داوطلبانه  و به قصد خدمت به منابع طبیعی کشور، سازماندهی می شوند تا براساس دستورالعمل ها و آموزش های لازم در قالب همیار طبیعت دانش آموز، همیارطبیعت مروج و همیار طبیعت محافظ بطور افتخاری در حفظ  و حراست از عرصه های منابع طبیعی همکاری نمایند.

انتهای پیام / اسلامی

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :