پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سه فقره حکم قضایی در اراضی ملی شهرستان طارم اجرا شد
بازدید : 76 16 ارديبهشت 1399 ساعت 13:14 شماره :72148

سه فقره حکم قضایی در اراضی ملی شهرستان طارم اجرا شد
 

سرهنگ دوم رضا مهدیون روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این احکام با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان و دادستان، اعضای شورای تامین، نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان طارم و یگان امداد و حفاظت استان در روز یکشنبه / ۱۴ اردیبهشت/ اجرایی شد.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری تاکنون سه مرحله آزادسازی اراضی ملی در شهرستان طارم صورت گرفته است، اظهار داشت: در مرحله اول ۶۵ هکتار و در مرحله دوم ۴۷ هکتار و در مرحله سوم نیز ۲۵.۵ هکتار آزادسازی و رفع تصرف شد.

 

مهدیون با بیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی با جدیت و به صورت شبانه‌روزی برای رفع تصرف اراضی ملی تلاس می‌کند، خاطرنشان کرد: قلع و قمع‌های اخیر، انعکاس و بازتاب بسیار خوبی داشته به طوریکه عده‌ای پس از شنیدن خبر آن برای کاهش خسارت‌های وارده به اموالشان به صورت خودجوش نسبت به جمع‌آوری نهال و تجهیزات لوله‌کشی خود از اراضی، اقدام کرده‌اند.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تصریح کرد: به مردم عزیز این مناطق که در اراضی ملی، نهال‌کاری می‌کنند توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های بیشتر به اموال خود و بیت‌المال، قبل از مراجعه یگان حفاظت به صورت داوطلبانه نسبت به خلع ید اقدام کنند تا از خسارت‌های بیشتر جلوگیری شود.

 

وی گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی همواره ابتدا تذکر و هشدارهای لازم را به صورت مستقیم و یا از طریق شوراهای اسلامی و دهیاران به مردم گوشزد می‌کند تا اراضی تصرف‌شده را آزاد کنند.

 

مهدیون افزود: در صورتی که متصرفان به تذکر و هشدارها توجه نکرده و داوطلبانه نسبت به خلع ید اقدام نکنند یگان حفاظت برابر مقررات و قوانین با اقدامات قهری، نهال‌های کاشته شده غیرقانونی را قلع و قمع می‌کند.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان اظهار داشت: احتمال تصرف به اراضی ملی در تمام مناطق استان جود دارد اما این اتفاق در شهرستان طارم به دلیل باارزش بودن مِلک و بالا بودن حساسیت‌ها بیشتر از سایر مناطق مشاهده می‌شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :