پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نهال های غیرقانونی کاشته شده در طارم قلع و قمع شد+ تصاویر

بازدید : 420 30 فروردين 1399 ساعت 13:30 شماره :71435
تیغ قانون بر گلوی کاشت های غیرمجاز؛
نهال های غیرقانونی کاشته شده در طارم قلع و قمع شد+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، سرهنگ رضا مهدیون گفت: با عنایت به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان «سال جهش تولید» شرایطی ایجاد می کند که تمام دستگاه های اجرایی کشور همسو در تحقق این امر برنامه ریزی لازم را معمول دارند، از طرفی وجود افراد سودجو و فرصت طلب همواره موجب تهدید عرصه های منابع طبیعی در قالب عناوین مختلفی از قبیل شخم، تخریب و تصرف، آتش سوزی، چرای دام و ... می شوند. 

وی افزود: برنامه ریزی لازم در راستای حفاظت از عرصه ها در راه کمک به رونق تولید بیش از پیش ضرورت دارد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان این که در راستای تخریب و تصرفات در اراضی ملی شهرستان طارم، کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان طارم با همراهی یگان حفاظت اداره کل، طی اقدامی ارزشمند، همچنین با همکاری و حضور مستمر دادستان دادسرای شهرستان طارم در صحنه و فرماندهی و کارکنان خدوم انتظامی شهرستان، موفق به قلع و قمع و آزادسازی بیش از 65 هکتار از اراضی ملی روستای هندی کندی از توابع شهرستان طارم گردیدند.

به گفته سرهنگ مهدیون ۶ هزار و۵۰۰ اصله نهال غیر مجاز زیتون در این اراضی کاشته شده بود.

لازم به ذکر است که شهرستان طارم قطب تولید زیتون در کشور است و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با هرگونه کاشت های غیرمجاز مقابله می کند.