پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قاچاق چوب، زخمی عمیق بر پیکره طبیعت طارم
بازدید : 103 17 اسفند 1398 ساعت 13:43 شماره :70423

قاچاق چوب، زخمی عمیق بر پیکره طبیعت طارم

ضیاءالدین حسنلو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کشف چهار نیسان چوب قاچاق در طارم، اظهار کرد: این چهار دستگاه نیسان قاچاق چوب در جاده طارم - منجیل ورودی روستای گیلوان توسط یگان حفاظت منابع‌ طبیعی توقیف شد.

وی با بیان این‌که اکثر درختان قطع شده از نوع چنار بود، یادآور شد: برخی از این درختان نیز از نوع پده بود.

این مسئول با تاکید بر عزم جدی در برخورد با قاچاقچیان چوب در شهرستان طارم، ادامه داد: پرونده افراد متخلف برای برخورد به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

حسنلو ارزش تقریبی درختان قطع شده را حدود ۱۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: درختان پده از استان قزوین و چنار نیز از روستای شیت بارگیری شده بود که مقصد اکثر چوب‌های قطع شده، شهرک‌های صنعتی شما و چوکا است.

این مسئول با اشاره به فعالیت کشیک‌ها برای جلوگیری از قاچاق چوب، یادآور شد: در همین راستا اکیپ ۱۰ روزه در ورودی شهرستان طارم مستقر خواهد شد تا جلوی هر گونه قاچاق چوب از این مبادی گرفته شود.

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری طارم، تاکید کرد: جنگل‌های این شهرستان در مناطقی مانند جنگل ارس جیش‌آباد، چرزه، جمال‌آباد، مینا، خساره، سرداب و غیره است.

وی با بیان اینکه مراتع طارم یکی از بهترین مراتع استان به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: تخریب و تصرف، قاچاق چوب، ساخت و ساز غیرمجاز، آتش‌سوزی، چرای بیش از حد دام توسط دامداران منطقه، از جمله عوامل تهدیدکننده مناطق طارم به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام /

منبع: ایسنا

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :